Home  |  Sitemap  |  Contact




Iti recomandam MECANISMUL AFECTARII HEPATICE
DIETA HIPERPROTEICA
CELULITA - O PRIVIRE CRITICA
EFICIENTA NEUROMUSCULARA
ANOREXIA NERVOASA


Nutritie Sportiva
nutritionist online
Superfit
Cursuri de nutritie online

Cele mai bine cotate articole 6 LUCRURI PE CARE TREBUIE SA LE AFLI DESPRE CAFEINA
Campionii Sanatatii, editia 2-a
CSID - Copiii crescuti de bunici au sanse mai mari sa devina obezi
CUM TE PROTEJEZI DE FRIG
PLANTELE DE SEZON - BENEFICII ASUPRA SANATATII
PHP Coder - Romania
PHP inside
Hosted by TRIUMF
RSS feed
Ghiduri de sanatate
Informatii si sfaturi practice pentru o viata mai buna.
Ghidul nutritiei
Ghidul scaderii in greutate
Ghidul suplimentelor nutritive
Ghidul exercitiilor de stretching
Ghidul exercitiilor pe mingea gonflabila
Ghidul exercitiilor de forta
Superfit - Consultanta in nutritie si antrenament

Fierbinte
Beneficiile ginsengului Fierbinte
Multe dintre produsele si alimentele acum la moda sunt, de fapt, vechi remedii naturale redescoperite si promovate...
Citeste mai mult


calculator

Beneficiile ginsengului Beneficiile ginsengului Multe dintre produsele si alimentele acum la moda sunt, de fapt, vechi remedii naturale redescoperite si promovate ca la carte. Se pun reflectoarele pe beneficiile excelente pentru sanatate si capacitatea lor de a vindeca tot felul de boli. Ginsengul face parte din aceste plante considerate miraculoase pentru sanatate, datorita rezultatelor sale in preventia si tratamentul mai multor afectiuni. ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Noutati



Ciocolata - inger sau demon? Nu cred ca am auzit pe cineva caruia sa NU ii placa ciocolata. Ok, e posibil sa ai alte preferinte in materie de dulce, insa chiar nu cred ca exista om care sa spuna "imi displace ciocolata". Foarte multi oameni (cel putin printre cunoscutii mei), pun pe locul 1 ciocolata in topul preferintelor de dulce. Acelasi lucru pot sa spun ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Nutritie



GIMNASTICA SEXUALA GIMNASTICA SEXUALA La o prima lectura am putea gasi exercitiile de gimnastica sexuala ...amuzante! Insa exersarea musculaturii din zona genitala este mai mult de atat. Un anumit numar de femei au o nevoie reala , cum ar fi, de exemplu, depasirea situatiei de a nu avea deloc orgasm dupa nastere.In sfarsit, gimnastica sexuala poate ajuta femeile sa-si traiasca viata armonios din toate ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Sanatate



CU SERIOZITATE DESPRE OBEZITATE CU SERIOZITATE DESPRE OBEZITATE Obezitatea se poate defini ca gradul de greutate in exces care se asociaza cu consecinte adverse sanatatii. La adulti, greutatea in plus si obezitatea se definesc folosind indicele de masa corporala (IMC), care este proportia de greutate in kilograme impartita la inaltimea in metri patrati. Supraponderalitatea este definita de un IMC intre 25 si 29,9 kg/m2, iar obezitatea este definita ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Slabire



CATABOLISMUL SI ANTRENAMENTELE CATABOLISMUL SI ANTRENAMENTELE Pentru a "face muschi" e nevoie sa te antrenezi intens si sa mananci corespunzator. Multi dintre cei care frecventeaza sala de antrenament de mai mult sau mai putin timp traiesc cu o parere gresita in ceea ce priveste starea catabolica. Din popor se "stie" ca daca petreci ceva mai mult de o ora la sala, antrenandu-te, vei intra in starea ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Antrenament



NU LASA PE MAINE CE POTI FACE AZI! NU LASA PE MAINE CE POTI FACE AZI! Nu lasa pe maine ce poti face azi. Priveste-te in oglinda: de cate ori poti sa spui cu mana pe inima ca nu ai facut-o? Cu totii suntem vinovati de a fi cazut cel putin o data in capcana amanarii perpetue. Fraze cum ar fi "De maine o sa incep sa ma tin de regimul acela nou" sau "De maine ...
» Citeste mai mult

Alte articole despre Psihologie








Homepage | Nutritie | Sanatate | Slabire | Antrenament | Instrumente | Galerie media | Servicii | Contact | Colaboratori | Termeni si conditii